Politika odprtega dostopa
Politika odprtega dostopa in samoarhiviranja
Vsi članki revije so odprtodostopni (Diamantni odprti dostop), kar pomeni, da je vsa vsebina brezplačno dostopna tako uporabnikom kot njihovim institucijam. S tem si prizadevamo, da bi bili vsi raziskovalni dosežki dostopni čim širšemu krogu ljudi in tako podpiramo globalno izmenjavo raziskovalnih dosežkov. Uporabniki lahko berejo, prenašajo, kopirajo, distribuirajo, tiskajo, iščejo ali se povežejo na celotno besedilo objavljenega dela za katerikoli odgovoren namen, ne da bi za to morali pridobiti dovoljenje založnika ali avtorja. To je v skladu z Budimpeško pobudo o odprtem dostopu.
Revija za objavo ne zaračunava nobenih stroškov
Avtorju se za objavo članka v reviji Knjižnica ne zaračunava nobenih stroškov ("article processing charges", "article submission charges"), članki pa so objavljeni na spletni strani revije takoj po izidu posamezne številke revije. To je mogoče zaradi finančne podpore ZBDS, Ministrstva za kulturo RS, sponzorjev in donatorjev, Javne agencije za znanstvenoraziskovalno in inovacijsko dejavnost RS in truda uredniškega odbora ter nenehne podpore kolegov recenzentov.
Aktualne številke (od letnika 2021 dalje) te revije se lahko brezplačno uporablja za kakršen koli namen, ob upoštevanju ustreznih licenc. Pravice za uporabo del so opredeljene z licenco Creative Commons Priznanje avtorstva-Deljenje pod enakimi pogoji 4.0 Mednarodna (CC BY-SA 4.0). Uporabniki lahko berejo, delijo (kopiranje in razširjanje vsebin v kakršnemkoli mediju in obliki) in predelujejo avtorska dela (urejanje, predelava in vključevanje vsebine v lastna dela v vse namene, tudi komercialne), če se navede avtorstvo in citira delo prve objave. Pri predelavi se delo deli pod enakimi pogoji kot izvirnik.
Novejši prispevki, objavljeni v reviji Knjižnica, se lahko hranijo v institucionalnih in tematskih repozitorijih s podatki o reviji in različici prispevka, za objavljene prispevke pa je priporočljivo navesti DOI.